Prvouka nás baví

ZŠ Compass 1. třída Prvouka nás baví

V základní škole Compass si prvňáci prvouku opravdu oblíbili. Aby lépe poznali stromy, které rostou v okolí školy, vydali se do terénu. Venku objevili jejich listy, plody a seznámili se i s jejich kůrou. Společně s paní učitelkou Marikou si děti povídaly o tom, co kdo ví o lese a dozvěděli se spoustu nových informací o dýchání stromů, jejich kořenovém systému, růstu a o tom, jak se „rodí jejich děti“.

Jako na zavolanou dorazil pan pošťák s balíčkem, který obsahoval nové knihy, ze kterých mohou děti čerpat informace a objevovat krásy přírody. Děti byly pilné jako včeličky – žačka Bětka donesla chrobáka, o kterém si žáci zjistili pár informací a společně také pozorovali i zakuklení housenky. Přestože stihli spoustu věcí, nakonec stejně měli pocit, že by na prvouku potřebovali celý týden.