Vychováváme jedince samostatné, zdravě sebevědomé, schopné kooperace v různých rolích, diskuze, argumentace a obhajoby vlastních názorů. Naším cílem je připravit je na přechod na víceletá gymnázia. Co pro to děláme:

• Dětem, které mají zájem pokračovat ve studiu na víceletých gymnáziích, nabízíme od 4. ročníku jedenkrát týdně kroužek SCIO, který je připravuje na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia a seznamuje s typem testů a otázek.
  • V pátém ročníku probíráme nové učivo 5. třídy do pololetí a od pololetí opakujeme. Pro ty žáky, kteří se hlásí na gymnázia a chtějí na přijímací zkoušky trénovat, upravujeme výuku tak, že do ní zařazujeme CERMAT testy.
  • Rodičům nabízíme konzultace ohledně prospěchu a studijních předpokladů žáků, jejich zaměření, učebního stylu a silných i slabých stránek. Podkladem ke konzultacím jsou jak naše osobní zkušenosti s dětmi, tak výsledky testování studijních předpokladů, testování čtenářských a matematických dovedností a výsledky národního srovnávacího testování SCIO.
  • Rodiče informujeme o variantách přípravy na přijímací zkoušky mimo naši školu.
  • Navštěvujeme osmiletá gymnázia, mezinárodní školy a 2. stupně základních škol v blízké lokalitě za účelem hledání vhodných variant, kde by absolventi našich 5. ročníků mohli pokračovat ve studiu. Rodičům následně poskytujeme informace o typu a zaměření těchto škol, jejich velikosti, jazykovém vzdělávání, výši školného, požadavcích na přijetí a naše osobní dojmy z nich.

Kam žáci odcházejí po Compassu

Od roku 2017 do roku 2023 ze ZŠ Compass odešlo celkem 77 žáků, a to na následující typy škol:

Gymnázium

2. stupeň základních škol

Mezinárodní školy

• Pražské humanitní gymnázium
  • Nový PORG
  • Gymnázium prof. Jana Patočky
  • Gymnázium Jaroslava Seiferta
  • Gymnázium Altis
  • Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů
  • Gymnázium Opatov
  • Parklane
  • Francouzské Lyceum
  • Prague British International School

Z 61 žáků, kteří se hlásili na gymnázium, se na něj úspěšně dostalo 88 % z nich.