logotyp
Login

5. třída

Pololetní vysvědčení

Florbalový turnaj

Paťáci pro prvňáky

Páťáci připravili prvňákům stanoviště z přírodnin v Kunratickém lese. Prvňákům se to moc líbilo a páťáci byli kreativní a plní nápadů.

Dárky pro dětský domov

Vánoční tvoření

Učení nemusí být nuda:)

MS ve florballe

Výlet na Pražský hrad

Exkurze do ČT

Well-being week

I letos jsme si pěkně užili well-being week. Odpočívali jsme, cvičili jógu, relaxovali, stavěli zenové zahrádky, svačili a obědvali ve stylu mindfulness. Tomu říkáme super start podzimu.

Frusack

Opakujeme vyjmenovaná slova hrou

Tonda obal - přednáška o třídění odpadů

Tonda obal nám přijel udělat přednášku o třídění odpadu. Víte, kam se má vyhodit sáček od chipsů nebo obal od vajíček? My již ano:). Roztřídíme správně všechno, co nám přijde pod ruce.

Výtvarné tvoření - mandala z luštěnin

Vlastivěda u detektivů

Detektivové pátrají po tajemstvích naší vlasti aneb pracujeme s mapou.

Výtvarná výchova u detektivů

Léto končí......podzim je tu. Ale nám to nevadí. I podzim v naší třídě bude hezký....

Vánoční čas u badatelů

Obrázků: 1-10 z celkem: 33    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Beseda s panem Rychetským

Prožili jsme zajímavé setkání s panem Rychetským, který nám vyprávěl o důležitosti zákonů, jejich tvorbě a práci soudců při případných sporech. Děti zjistily, že ony samy jsou vlastně zákonodárci, když společně na začátku roku ustanovily školní pravidla. A učitelé jsou jakýmisi “soudci“ při řešení případných nedorozumění mezi žáky. Dokonce jsme zjistili, že tři základní pravidla starověkého Říma se shodují i s našimi pěti základními pravidly ve škole. Děkujeme dědečkovi našeho badatele, že si udělal čas. Bylo to opravdu poučné a inspirativní setkání.

Stavíme z kostek podle plánu

Česká televize zblízka

Vydali jsme se do České televize, kde jsme měli možnost vidět přímý přenos zpráv a natáčení pořadu o kultuře. Zjistili jsme, že práce v televizi je práce celého týmu, který musí spolupracovat. Pro nás to byl úžasný zážitek a děkujeme mamince z naší třídy, která nám tuto exkurzi zajistila.

JEDEN DEN V ŽIVOTĚ ANEB PŘEVTĚLÍM SE

Umíte si představit, jaké to je se na jeden den stát někým jiným? My ano a není to vždy snadné.
Zajímavé pro nás bylo poznat život dětí v různých zemích světa.

ODLÉTÁME DO KENI

Před cestou do Keni jsme si nejdříve museli vyrobit cestovní pas. Dále nás čekala kontrola na letišti a poté již stačilo se připoutat a vzlétnout do oblak. Přistáli jsme v hlavním městě Nairobi, kde jsme se zdrželi jen na malou chvíli, protože náš cíl cesty byl v Kisumu. Ve městě to vypadalo velmi moderně, ale na vesnici jsme zažili to pravé dobrodružství. Průvodkyní se nám stala dívka Latifa a představila nám, jak místní obyvatelé žijí. Dokonce jsme viděli, jaké domy z hlíny se v dané oblasti staví. Na závěr naší cesty jsme si vytvořili pohlednice z cest.

Děkujeme společnosti Adra za tento program.

NAŠE OBLÍBENÁ VÝTVARKA :-)

KRESLÍŠ - KRESLÍM - KRESLÍME

ZÁKONY STANOVUJE PARLAMENT

Učili jsme se o zákonech - pravidlech, které musí dodržovat všichni obyvatelé státu. Víme, že zákony stanovuje parlament a o jejich dodržování se stará vláda. A když je nějaké podezření, že byl zákon porušen, nastupuje soud.
Pracovali jsme ve skupinách a přemýšleli jsem, co jednotlivá slova znamenají (zákon, parlament, soud, vláda). Své domněnky jsme si ověřili na internetu a případné informace doplnili. Následovala prezentace a diskuze.

VLAŠSKÝ OŘECH - PREZENTACE :-)

Děkujeme našemu badateli za zajímavou prezentaci o tak obyčejné věci, jako je vlašský ořech. Ocenili jsme zpracování tohoto tématu s následnou ochutnávkou. Zjistili jsme, že není tak obyčejný, jak se může zdát. Protože náš badatel toho hodně ví o přírodě, představil nám některé druhy stromů - jejich listy i plody. Přečetli jsme si něco málo z knihy o přírodě, zopakovali si znaky podzimu a poté jsme se rozutekli na podzimní prázdniny :-)

BUDOUCNOST MHD V PRAZE - PREZENTACE :-)

Děkujeme našemu badateli za velmi zajímavou prezentaci, kterou nás seznámil s budoucností dopravy v Praze. Už víme, jak se doprava v Praze za pár let změní. Mohli jsme si to živě představit, protože součástí prezentace bylo video. A na závěr jsme ocenili závěrečný kvíz.

NÁVŠTĚVA MUZEA POLICIE ČR - DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ

UČÍME SE, OVĚŘUJEME VÝSLEDKY, SPOLUPRACUJEME

Výtvarný kroužek

Učíme se kreslit to, co vidíme :-)

Obrázků: 1-10 z celkem: 17    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Wellbeing week

Tento týden jsme si pořádně užili. Zaměřili jsme se na všímavost - mindfulness. Malou ochutnávku naleznete ve fotogalerii, kde uvidíte cvičení jógy, relaxaci, mindfulness eating, psaní fantazijního příběhu, čtenářskou dílnu a společné aktivity :-).

Obrázků: 1-10 z celkem: 31    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

POZNÁVÁME HOUBY

Už víme, že máme houby jedlé, nejedlé a jedovaté. Nejdříve jsme přemýšleli, jaký je rozdíl mezi rostlinou a houbou. Podrobně jsme prozkoumali hřib - jeho vůni, vzhled, barvu. Také jsme si přečetli nezbytné informace a sestavili jsme zásady dobrého sběratele hub.
Navštívili jsme výstavu hub, kde jsme dostali badatelský úkol.
Seznámili jsme se s léčivou houbou, která má název Lesklokorka lesklá. Víte, jaký je její další název? Malá nápověda R_ _ _ _ _

NAŠE VÝPRAVA DO OKOLÍ ŠKOLY

TVOŘÍME ŠKOLNÍ PRAVIDLA

Naše první hodiny čtení a psaní

Píšeme příběh na základě obrázkové osnovy a zkoušíme i přepracování daného příběhu.Také u nás probíhají oblíbené čtenářské dílny.

Začínáme! Stali se z nás BADATELÉ!

I CESTA TISÍC MIL DLOUHÁ ZAČÍNÁ PRVNÍM KROKEM.
Dne 4. 9. 2017 jsme slavnostně zahájili 1. školní den, který jsme si společně velmi užili. Nejdříve jsme museli zdolat 1. překážku, abychom se dostali do třídy. Poté následoval další úkol. Přišli jsme na to, že se z nás tento rok stávají BADATELÉ a na naší badatelské cestě budeme získávat vše potřebné, abychom se dostali k vysněnému cíli.
Marika nám popřála hodně štěstí a úspěchů při zkoumání a odhalování záhad i těch nejobyčejnějších věcí.

NÁMOŘNÍCI PREZENTUJÍ

Už víme, proč chameleon mění svou barvu. Myslíte si, že se přizpůsobuje okolnímu prostředí? Omyl! Chameleon mění svou barvu těla podle emocí.
Na pobřeží perského zálivu se rozprostírá nádherné město Dubai, které se pro nás stalo lákadlem na letní dovolenou. Pokud se pro toto místo rozhodnete, nezapomeňte letět se společností Emirates v úžasném dvoupatrovém letadle.

VYRÁBÍME PENĚŽENKY Z KRABICE OD MLÉKA :-)

Recyklujeme, tvoříme, pomáháme si navzájem a máme radost z toho, co vytvoříme.

DEN ZEMĚ

HURÁ, UŽ NÁM TO ROSTE!

Pravidelně zaléváme, vystavujeme sluníčku a hlavně pozorujeme.

NAŠE BYLINKOVÁ ZAHRÁDKA

Ve třídě jsme si vytvořili bylinkovou „zahrádku”. Už víme, jaký je rozdíl mezi sázením a setím. My jsme si sestavili plán výsevu, vybrali jsme si bylinku, o kterou jsme projevili zájem. Učinili jsme záznam do „badatelského listu” - co o tématu víme, co se chceme dozvědět, stanovili jsme si svoji výzkumnou otázku, plán pozorování, svou hypotézu a nyní jsme v procesu zkoumání a pravidelného pozorování.

Držte nám palce, ať se naše zahrádka zazelená! :-)

VELIKONOCE V COMPASSU

Velikonoce v Compassu jsme si pořádně užili. Proběhly velikonoční dílny, následovalo hledání překvapení, které bylo ukryté na naší zahradě. Velkou odměnou pro nás byl velikonoční beránek, kterého nám upekla naše Renatka, které tímto moc děkujeme.

NAŠE INTERAKTIVNÍ NÁVŠTĚVA PLANETÁRIA

VÝTVARNÝ KROUŽEK

Naši malí - velcí výtvarníci.

POZNÁVÁME SLOVNÍ DRUHY

A jak naše seznamování se slovními druhy probíhalo?
Nejdříve jsme se rozdělili do skupin a vylosovali si jeden slovní druh, který jsme měli za úkol zpracovat. Museli jsme si ve skupince přečíst, co daný slovní druh znamená a jak ho ve větě poznáme. Dále jsme uvedli příklady a vše jsme stručně zapsali do domečku k danému slovnímu druhu. Práce se nám velmi dařila a každá skupina sklidila potlesk od ostatních.
A co víc? Učili jsme se navzájem a slovní druhy už umíme poznávat.

HODINA MATEMATIKY - HRA NA KAPITÁNY

Které družstvo vyhraje?

ŽIVOT PŘED STO LETY (doplnění) - píšeme příběhy o historii předmětů

Přemýšlíme, skládáme příběh, píšeme a prezentujeme své dílo před spolužáky.

ŽIVOT PŘED STO LETY

Umíte si představit život před sto lety? My už to umíme, protože jsme se seznámili s předměty denní potřeby z dané doby a také jsme si je vyzkoušeli. Zjistili jsme, že život před sto lety nebyl tak jednoduchý, ale lidé se k sobě chovali s úctou a rodina byla na prvním místě. Dále jsme zjistili, že se nepralo prádlo v pračce, ale na valše v neckách. Žena si na praní vyčlenila celý den a pralo se 1x za měsíc či dva. Dále nás zaujalo, že muži zdravili ženy smeknutím klobouku z hlavy. Ocenili jsme, že si rodina vždy našla čas se sejít u jednoho stolu, kde si povídala, vyprávěla příběhy, pohádky a společně pracovala.
Tento projekt by nemohl proběhnout bez vzácných předmětů, které nám poskytli naši rodiče. Děkujeme!

Obrázků: 1-10 z celkem: 35    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

ČTEME, VYTVÁŘÍME PŘÍBĚH NA ZÁKLADĚ INDICIÍ, PÍŠEME A ZASE ČTEME :-)

Při hodině čtení jsme se seznámili s příběhem o přátelství a o dívce, která neměla štěstí být zdravá jako ostatní děti. Nejdříve jsme pracovali ve skupině a přemýšleli, co znamenají jednotlivé obrázky. Své odpovědi jsme si zapisovali. Poté jsme vymýšleli příběh na základě klíčových slov: SLEPÁ, HLUCHÁ, ANNA, HELENA, POMOC. Příběhy jsme si četli navzájem a na závěr hodiny čtení přišel skutečný příběh, o kterém jsme si dlouho povídali.

OBJEVUJEME SÍTĚ KRYCHLE I JEVIŠTĚ A UČÍME SE HODINY

PRACUJEME VE SKUPINÁCH

Dostali jsme úkol, seznámit se s ročními obdobími. Nebylo to vůbec jednoduché, protože jsme dostali lístečky, které jsme museli nejdříve správně roztřídit. Rozdělili jsem se do skupin podle „kartiček osudu”. Poté jsme ve skupinkách přemýšleli, jak svůj úkol zpracujeme. Po zpracování jsme si ve škole našli klidné místo, kde jsme trénovali na prezentaci. Na závěr jsme svou práci představili ostatním spolužákům, kteří nám dávali doplňující otázky a na závěr naši práci odměnili potleskem. :-))

Obrázků: 1-10 z celkem: 36    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

VÁNOCE U NÁMOŘNÍKŮ :-)

Tento magický den jsme si pořádně užili. Nejdříve jsme se seznámili se zvyky Vánoc a některé jsme si vyzkoušeli. Rozbalili jsme si dárečky, které nám nadělil Ježíšek. A potom hurá na slavnostní oběd, který všem moc chutnal.

Obrázků: 1-10 z celkem: 25    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

TRÉNUJEME NA VÁNOČNÍ PŘEDSTAVENÍ

Za skvělou práci jsme si zasloužili velký potlesk a ocenění.
Dobrá práce, námořníci!

NÁMOŘNICKÁ PŘÍPRAVA NA VÁNOCE :-)

Námořníci vytvářeli výrobky pro radost a vyzkoušeli si tvoření vánočního cukroví. A jak se jim práce dařila? Posuďte sami :-).

SLAVÍME HALLOWEEN

Tvoříme, spolupracujeme, tančíme a radujeme se.

OPTIMISTICKÝ DEN

Každý člověk má jiné představy o štěstí. Někdo pro svůj vlastní pocit štěstí potřebuje hmotné statky, jiný se spokojí s vlastním zdravím a zdravím svých nejbližších. Vše je dáno genetikou, výchovou a tedy hodnotami, jež jsou nám od mala okolím vštěpovány.
My jsme si tento den štěstí a optimismu užili ve znamení růžové barvy. Celý den jsme činili radost jeden druhému, protáhli svá těla, napsali příběhy se šťastným koncem a na závěr jsme si předali komplimenty.

TŘÍDÍME SLOVA PODLE VÝZNAMU

Hrajeme si se slovíčky a prezentujeme samostatné práce.

VÝTVARNÝ KROUŽEK :-)

Díla našich výtvarníků.

PREZENTACE ČTENÁŘSKÝCH DENÍKŮ

Čteme a diskutujeme nad knihami.

PŘÍBĚH O POSLEDNÍ VLAŠTOVCE

Znáte příběh „O poslední vlaštovce“? My ano, a dokonce umíme vlaštovku i vyrobit.
Vyzkoušeli jsme si příběh předvídat, poskládat ho tak, jak šel za sebou a také umíme metodu kritického myšlení - pětilístek. Práce nám šla od ruky a měli jsme radost z našich výtvorů.

Obrázků: 1-10 z celkem: 19    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

PŘIPOMÍNÁME SI DEN ZVÍŘAT

Dne 4. 10. jsme si připomněli Den zvířat. Tento den jsme si mohli pořádně užít, protože zvířátkům byl dovolen vstup do naší školy. Řekli jsme si, proč se tento den připomíná a jakou má důležitost. Vypracovali jsme několik úkolů a naše spolužačka nám představila svá morčata a péči o ně. Pozvali jsme také naše prvňáčky, kteří nám představili svá zvířátka.

PREZENTACE

Každé roční období s sebou přináší řadu příležitostí, co v přírodě vidět, zažít a třeba i nafotit. Příroda na podzim se nádherně vybarvuje, probíhá tah ptactva a u srstnaté zvěře probíhá říje. Z hlediska pozorování je to nezapomenutelný zážitek. Obecně je říje období, kdy se savci páří. O tomto tématu nám povyprávěl náš námořník, který si připravil poutavou prezentaci.

Doplňující informace naleznete na tomto videu:
https://www.youtube.com/watch?v=R8xJl3Bmjyo

VÍTÁME PODZIM

Z přírodnin, které jsme nejdříve nasbírali na naší zahradě, jsme vytvořili krásnou dekoraci do třídy. Také jsme se dozvěděli, co je to podzim a proč se příroda mění. Nakonec jsme vytvořili skupiny, ve kterých jsme společně pracovali a prezentovali své poznatky ostatním.

NAHLÉDNĚTE POD POKLIČKU ČTENÁŘSKÉ DÍLNY :-)

Čtenářská galerie

Nahlédněte pod pokličku čtenářské dílny

Nahlédněte pod pokličku čtenářské dílnyVěděli jste, že námořníci při vyučování čtou vlastní knihy?
U nás to možné je.
A jak čtenářská dílna probíhá?
Námořníci si na předem stanovený den přinesou vlastní knihu, ze které si čtou 10-15 min., poté řeší čtenářské úkoly, které sdílí s ostatními. Aby taková čtenářská dílna mohla proběhnout, musí je kapitán provést minilekcí.
Přejeme vám příjemný čtenářský zážitek.:-)

UČÍME SE DRUHY VĚT

STAVÍME, POČÍTÁME A HRAJEME HRU NA PŘETAHOVANOU

Věděli jste, že jedna kočka má sílu dvou myší? My už to víme a hrajeme hry na přetahovanou. Někdy vyhraje silnější družstvo a jindy slabšímu družstvu přijdou na pomoc další zvířátka. Společně s dědou Lesoněm objevujeme další matematické možnosti.

Výtvarná díla námořníků z 2. třídy

Nahlédněte do naší galerie výtvarných děl.

Plavba námořníků zahájena!

1. září námořníci zahájili dobrodružnou plavbu za poznáním světa kolem nás. Držme jim palce, ať je jejich plavba pohodová a obohacující.

Jsem jedinečná bytost

Prvňáčci odhalovali, co mají jejich spolužáci rádi, co je rozveselí, co naopak rozesmutní, čeho si váží na svých kamarádech a jiné... :)

Výtvarné zpracovaní návrhů na zimní doplňky

Čtenářské dílny

Prvňáčci prožili hodinu českého jazyka se svou vlastní knihou, ze které si četli, přemýšleli o přečteném textu, vypracovali čtenářské úkoly a poté sdíleli své myšlenky s ostatními.

Pečeme na Vánoce

Svícny ze starých CD

Zážitkový kurz Blaník

Obrázků: 1-10 z celkem: 27    začátek začátek o jednu stranu vpřed na poslední stranu  

Čteme a píšeme

Krokojume na krokovacím pásu

První školní den 1. 9. 2015

Pasování na školáky - 1. září 2015

1. září byl každý prvňáček pasován panem ředitelem na školáka. Druháčci pro nás vyrobili uvítací kartičky a spolu s malým dárečkem nám je předali. Děkujeme za vřelé přivítání! :)

AKTUALITY

Volná místa

Pro školní rok 2020-2021 máme volné místo v druhé, čtvrté a páté třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.

Národní testování SCIO

V národním testování SCIO se naši žáci umístili na nejvyšších příčkách a díky jejich výsledkům patří naše škola mezi 10 % nejúspěšnějších škol v testování. Detailní výsledky naleznete v sekci
"O škole - Národní testování SCIO".
Home ZŠ Compass, bilingvní škola
O škole        Výuka       Třídy       Družina       Stravování       Zápisy       Školné
       Uniformy       MŠ Zeměkoule       Kontakty       Galerie       Vstup pro rodiče 
 En ZS Compass
  • image 30
  • image 31
  • image 68
  • image 58
  • image 67
  • image 65
  • image 66
  • image 64

Created by © 2013 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy