logotyp

ŠKOLNÍ UNIFORMY

Nošení školní uniformy je na Základní škole COMPASS povinné. Zastáváme názor, že školní uniformy zvyšují u žáků pocit zodpovědnosti a příslušnosti ke své škole, učí děti určité kultuře oblékání a pomáhají stírat sociální rozdíly. Samozřejmě, že děti se liší mobilními telefony a vyprávěním o tom, jaké dárky dostaly k narozeninám či kde byly na dovolené, ale oblečení je to první, co upoutá jejich pozornost a nepřímo je nutí podléhat haló efektu. Ve školní uniformě se děti učí nezkresleně poznávat osobnosti spolužáků a hodnotit své vrstevníky na základě jejich skutků, nikoli zevnějšku. Ve školní uniformě začíná každé dítě ve škole na stejné pozici a má tedy mnohem více šancí se prosadit a získat důležité sebevědomí.

Školní uniformy také napomáhají v boji proti záškoláctví a zvyšují stupeň bezpečnosti na školních výletech a exkurzích. Při návštěvě divadel, muzeí a výstavních síní, kde se školní děti mohou mísit s neškolními či žáky jiných škol, zajišťují uniformy učiteli lepší přehled o třídě a pohybu žáků. Navíc i žáci samotní rychle a snadno zjistí, jakým směrem se jejich skupina ubírá.  

Se školními uniformami odpadají také každodenní starosti nad tím, co si ráno obléknout.

Jelikož si děti oblékají školní uniformy každý den, jsou naše uniformy vyrobené z příjemných materiálů a navržené tak, aby zajišťovaly pohodlí a dovolovaly volný pohyb.

AKTUALITY

Volná místa

Pro školní rok 2020-2021 máme volné místo v druhé, čtvrté a páté třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.

Národní testování SCIO

V národním testování SCIO se naši žáci umístili na nejvyšších příčkách a díky jejich výsledkům patří naše škola mezi 10 % nejúspěšnějších škol v testování. Detailní výsledky naleznete v sekci
"O škole - Národní testování SCIO".
Home ZŠ Compass, bilingvní škola
O škole        Výuka       Třídy       Družina       Stravování       Zápisy       Školné
       Uniformy       MŠ Zeměkoule       Kontakty       Galerie       Vstup pro rodiče 
 En ZS Compass
  • image 30
  • image 31
  • image 68
  • image 58
  • image 67
  • image 65
  • image 66
  • image 64

Created by © 2013 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy