logotyp
Login

4. třída

Dechové cvičení na zobcovou flétnu

Pololetní vysvědčení

Ranní běh a pozdrav slunci

Čtvrťáci si v rámci Optimistického týdne vždy ráno zacvičili Pozdrav slunci a pak se proběhli Kunratickým lesem. Nadýchali se čerstvého vzduchu, krásně se rozehřáli do celého dne a také během cesty pozdravili srnky a nasbírali pár hub. Jelikož s nimi Jitka běžela až na Hrádek, dali ji čtvrťáci na srdíčko semaforu. Děkujeme za tak krásný týden plný nejrůznějších aktivit.

Mindful eating

Každý rok se těšíme na Well-being week a Mindful eating. Je krásné zastavit se, udělat si krásné místo, připravit si svačinu a tento okamžik si užít plnými doušky. Zakoukali jsme se do mističky s okurkovým salátem, poslouchali jsme jej, vnímali jeho vůni, osahali jsme si ho a nakonec podrželi mezi rty, převalovali na jazyku a krásně se všemi smysly si na něm pochutnali. Uvědomili jsme si, že nám takto mnohem více chutnal, mnohem více jsme se na něj těšili a jídla jsme si mnohem více považovali. Už se těšíme na další svačinu. Copak asi bude?

Kunraticko-compassacký les rozezvučený bubnováním

I my čtvrťáci jsme se sešli v kruhu při společném bubnování a pocítili, co dokáže rytmus… Příjemně jsme se zrelaxovali a navodili si pohodovou atmosféru a nastartovali náš společný Well-being week…

Čtvrťáci „na houbách“

Vyrazili jsme společně na výstavu hub a jiřin… Dozvěděli jsme se, jak třídíme houby, jak se správně sbírají a viděli jsme a očichali si spoustu hub známých i pro nás dosud neznámých. Děkujeme za poutavou přednášku!

Africký týden

V tomto týdnu jsme se věnovali tématu Afrika. Hned v pondělí nám přišel přednášet pan Richard Jaroněk, který v několika zemích Afriky dlouhodobě působil a stále se tam vrací v rámci nejrůznějších projektů a expedic. Neobyčejně poutavě děti seznámil s typickými africkými zvířaty a životem kmene Himbů. Děti se dozvěděly, kterým zvířatům se při setkání musí dívat do očí a kterým naopak nesmí, že lvi jsou dobří počtáři, hroši mají velmi citlivou kůži, sloni našlapují tiše a spoustu jiných zajímavých informací. Seznámily se s příběhem zdomácnělé hrošice Jessie, poznávaly zvířata podle srsti, stop a zvuků. Týden Afriky se však prolínal všemi předměty. Linda děti seznámila se svým čtyřtýdenním pobytem v Etiopii. Děti se prostřednictvím jejích fotografií a vyprávění dostaly do pouště Danakil, vystoupaly na sopku Erta Ale, navštívily město Lalibela (známé monolitickými kostely) a ponořily se do Lindiných vyprávění o setkáních s etiopskými dětmi. Ve čtení se pak dozvěděly další zajímavosti o zvířatech, v prvouce pracovaly především s mapou a Afrika vyplnila i výtvarné tvoření. Byl to další zajímavý týden....

Hurá Vysvědčení

Veliká gratulace všem mým třeťákům!!!
Udělali jste veliký kus práce a přitom jsme zažili spoustu legrace!
Jste šikulové!

Jen tak dál!

Divadlo V Dlouhé - Jak jsem se ztratil

Ještě malé vánoční ohlédnutí...…. Nádherné představení plné písniček!

Společné bruslení

Náš společný vánoční dárek..... Děkujeme!!!

Třídní Vánoce

Koledy, rozkrojení jablíčka, pouštění lodiček, betlém, lití olova, to jsou prostě Vánoce. Užili jsme si společně vánoční tradice a zvyky, zazpívali si a rozbalili dárečky. Nejvíce určitě potěšil společný veliký dárek, který byl nekonečný v rozbalování, ale nakonec jsme se dočkali a dostali jsme - společné bruslení. Děkujeme!!! Na závěr nechyběl řízek a salát a hurá!!! Krásné Vánoce všem a hlavně ZDRAVÍ v roce 2019!

Dětský domov Jablonné v Podještědí

Děkujeme všem rodičům, že jsme mohli uspořádat takovýto projekt a nakoupit, společně zabalit spousty dárků pro děti z dětského domova. Návštěva v Jablonném v Podještědí byla úžasná. Přinesla nám spoustu nových kamarádů a především krásné pocity z toho, že také umíme dělat radost a myslet na druhé. Musím říci, že jsem na naše třeťáky neobyčejně pyšná, měla jsem pocit, že by se rozdali. Stále přicházeli s novými nápady, jak děti z domova potěšit a rozveselit. Bylo to krásné. Veliké díky Vám rodičům za podporu a i za Vás všechny, že jste se společně dohodli a zakoupili dětem reprobedny, které si moc přály, jelikož jak nám i ukázaly moc rádi zpívají a vystupují. DÍKY!

Vánoční dílny

Není nic krásnějšího, než užívat si vánoční těšení se společně se svými nejbližšími. Všichni jsme si užili vánoční tvoření společně s rodiči i učiteli. Myslím, že to bylo velmi krásné a vyrobili jste si spoustu nádherných výrobků.

Úžasné přespávání v Hamleys

Prožili jsme nezapomenutelnou noc v Hamleys….když se večer dveře hračkářství zavřely, začalo to pravé dobrodružství....všechny hračky jenom pro nás:-) Nádhera, kolotoč, autodrom, motýli, zrcadlové bludiště, svět LEGA, klouzačka,...prostě vše, na co si jen vzpomenete. A ráno společné slavnostní otevírání.. Kdo myslíte, že odemkl hračkářství? No, přece třeťáci. Díky za tak krásnou NOC!

Celotýdenní projekt - 100. výročí vzniku Československé republiky

Připomenuli jsme si 100. výročí od vzniku naší Československé republiky. Pověděli jsme si a dokonce i vyzkoušeli, jak se žilo dříve. Prohlédli jsme si mnohé, zajímavé, staré věci, které mnozí z nás mají doma. Zjistili jsme všechny zajímavosti o státní hymně a při vzájemných prezentacích jsme se dozvěděli i o dalších státních symbolech. Zasadili jsme společně náš národní strom LÍPU. A také jsme vytvořili časovou osu se všemi našimi prezidenty o samotného vzniku ČR. Byl to nádherný týden!

Oblíbená páteční čeština a matematika s PC

Pravidelně každý pátek se těšíme na procvičování učiva na PC. Bleskurychle počítáme příklady na sčítání i odčítání, násobení i dělení a procvičujeme si psaní i,í/y,ý .. nyní již po vyjmenovaných slovech. Uděláme vždy pěkný kus práce a velmi nás to baví.

Pražský hrad

V rámci oslav 100. výročí vzniku České republiky jsme se vydali i na Pražský hrad. Nejen, že jsme si připomněli státní symboly, ale díky naší paní průvodkyni jsme se dozvěděli mnohé zajímavosti. Krásně jsme si tento den užili.

Uzlohraní

Veliké poděkování Adámkovi za nádhernou a zajímavou prezentaci o uzlech. Jako správní zálesáci jsme se naučili spoustu uzlů a také jsme se přesvědčili, kdy je vhodné který uzel použít.

Well-being week

Děkujeme za nádherný Well-being week …. užili jsme si každodenní ranní pozdrav slunci, čtvrteční společnou jogu i s masáží, mindful eating, učení venku (že nejde psát venku diktát nebo trénovat násobilku? ...hravě:-), zakládali jsme kompost a zopakovali jsme si proč a jak třídit odpad, vytvářeli jsme pro potěchu duše zenovou zahrádku a v pátek jsme nabídli svým rodičům kávu a čaj výměnou za dobrý skutek … prostě báječný týden plný učení pro ŽIVOT!

Nejen čtení s Hloupežníky

Pravidelné čtvrteční čtení Hloupežníků od Miloše Kratochvíla je opravdu zábava. Baví nás předvídání, vcítění se do hlavních postav a nyní jsme si užili vyrábění robotíků stejně jako Matyášův táta. Práce nám šla od ruky a k čemu by naši robotíci mohli sloužit si můžete přečíst v našich portfoliích na Tvůrčí čtení a psaní...třeba by mohli pomoci i Vám!

ZÁLESÁCI poprvé v lese

Jako správní zálesáci jsme se dohodli, jaká pravidla bychom měli dodržovat v lese a proč....no a nezbývalo nic jiného, než se vydat do lesa. Všem zvířátkům jsme napsali náš první pozdrav a snad jsme jim vytvořili i nové domečky. Snažili jsme si počínat jako jezevci! :-)

1. školní den - 3. třída - ZÁLESÁCI

Prázdniny utekly opět jako voda a my už jsme třeťáci. První školní den byl plný úsměvů, shledání, vyprávění a těšení se... Jaká letos budeme třída? Batoh, klobouk, baterka, dalekohled, buzola, nůž, zápalky... no jasně, jak jinak....ZÁLESÁCI!

Škola naruby

Malujeme, kreslíme, vyrábíme, prostě tvoříme

Prezentace o jarních květinách či zpěvných ptácích

Geometrické útvary aneb práce s geodeskou

Film Planeta Česko

Den Země

Poznáváme lidské tělo

S maminkou Miška jsme si povídali o lidském těle, o emocích, kde například sídlí radost, kde vztek, ... a o jednotlivých orgánech. Také jsme si poslechli tlukot srdíčka našeho kamaráda a připomněli jsme si, jak přivolat pomoc či jak první pomoc poskytovat. Moc děkujeme za spoustu informací i za krásné prožitky :-)

Beseda o Maroku

Děkujeme za zajímavou besedu o životě v Maroku, dozvěděli jsme se spoustu nového, víme již, že Maroko je království, nachází se v Africe, je devětkrát větší než Česká republika, víme, jaké je tam podnebí, jak se tam mluví, jaká jsou typická jídla (dokonce jsme měli i výbornou ochutnávku), poznali jsme tradiční oblečení a mnohé další... Veliké díky!

Předčítání z oblíbené dětské knihy

Veliké díky za krásné předčítání všem prarodičům z jejich dětské knihy. Zaposlouchali jsme se do Malého Bobeše. Knihu vydanou jako třetí vydání roku 1950 nám přinesla ukázat babička Adama a Štěpána. Příběh O chytré kmotře lišce nám předčítala i vyprávěla babička od Markétky. Možná někoho tyto knihy inspirovaly a brzy si je celé přečte. Těšíme se ještě na čtení babičky Robíka, ale zatím netušíme, jakou knihu si přinese. Díky všem!

Krásné Velikonoce přejí druháci

Braillovo písmo

V rámci Book week jsme si povídali i o smyslech a jejich důležitosti. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je, když člověk některý ze smyslů ztratí. Poznali jsme i braillovo písmo, se kterým se setkáváme na různých místech. Byla to zajímavá a důležitá zkušenost.

Beseda s paní spisovatelkou Danielou Krolupperovou

V rámci Book week jsme se setkali s paní spisovatelkou Danielou Krolupperovou, kterou již dobře známe díky knize Rybí sliby. Čteme ji na pokračování a plníme řadu úkolů k daným příběhům. Setkání bylo velmi milé a zajímavé. Máme řadu jejích knih a dokonce nám je i podepsala a dostali jsme krásné záložky. Děkujeme za milé setkání!

Hrajeme si na spisovatele

V rámci Book week jsme se zúčastnili literární soutěže na téma Přátelství. Bylo fajn prožít si, jak se cítí spisovatelé při psaní, jak je to náročné, ale i zábavné. Napsali jsme krásné příběhy, které si můžete přečíst v našem předmětovém portfoliu. Nejlepší práce budou odeslány do soutěže a z nejlepších 20 příběhů vznikne další kniha. Již se na ni těšíme. Na konci dne jsme si všichni šli vybrat knihu na našem školním trhu, krásné čtení všem!

Projektový den - Vesmír

Week of Universe

Společné učení s předškoláky

Naše vlast

Projekt Naše vlast jsme si báječně užili... Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, spoustu zajímavostí, spoustu nového. Pochopitelně jsme si povídali i o prezidentských volbách, které nám k tématu zapadají :-) Naučili jsme se státní hymnu a vytvořili nejednu prezidentskou standartu, státní znak a státní vlajku.

Psaní hravě a zdravě

I při psaní může být zábava, i když se to tak možná ani nezdá. Je to pěkná dřina, podívejte se na ta krásná záda, jak nádherně všichni sedí. Co říkáte? Také takto sedí vaše dítko i doma?

Vánoce

I my jsme si připravili krásné Vánoce a slavili Štědrý den. Zazpívali jsme si koledy, povídali jsme si o různých tradicích, rozkrojili jsme spoustu jablíček a objevili hvězdičky, házeli jsme střevícem (dokonce i kluci :-)), abychom věděli, zda se vdáme (oženíme :-)), pouštěli jsme lodičky z oříšků, abychom věděli, zda zůstaneme spolu... Prostě Vánoce jak se patří... No a nechybělo ani cukroví (děkujeme Adámkovi za nádherné perníčky se jmény :-)) a nechyběly ani dárky... Dokonce i náš trpaslík nám připravil překvapení... Děkujeme a přejeme Vám všem krásné Vánoce, spoustu rodinné pohody, lásky a nezapomenutelných chvil a do roku 2018 hlavně zdravíčko!

Vánoční tvoření

Vánoční pečení perníčků

Vánoce, Vánoce, ... Užíváme si vánoční atmosféru plnou vůně, pohody, koled a dokonce i rodiny, jelikož za námi přišly naše maminky a při pečení perníčků nám pomáhaly :-) Děkujeme a přejeme všem provoněné Vánoce!

The Cooking Show

The Cooking Show - anglické divadlo plné legrace, smíchu a překvapení :-)

Začíná Advent

Každý si přinesl větvičky a společně jeden po druhém jsme přikládali větvičky a vyrobili si tak společný adventní věnec. My společně o první adventní neděli nebudeme, je přece neděle, proto jsme si první adventní svíci zapálili již v pátek. Celé čtyři adventní týdny si budeme povídat o Adventu, o přípravách na Vánoce, o tradicích, sv. Barboře, sv. Lucii, a prostě všem, co k Vánocům patří. Přejeme i Vám všem krásný adventní čas.

Zima je tu

Chumelí se, chumelí... Postavme si sněhuláka :-)

Prezentace o Poseidonovi

Beseda o Keni

Vydali jsme se do Keni... Nejprve jsme si vyrobili cestovní pas, prošli jsme pasovou kontrolou a již jsme letěli... V hlavním městě Nairobi, celou dobu nás provázela dívka Latifa, která nás seznámila s tamním životem, viděli jsme domy z hlíny... O všem jsme vám však napsali, můžete čekat ve vaší poštovní schránce pohlednici z Keni :-)

Matematika nás prostě baví

Trpaslík jde na výlet

Náš milý trpaslík vyráží každý víkend ke kamarádovi z druhé třídy, který však dělá samé dobré skutky :-) O svých zážitcích nám trpaslík píše deník, který si vždy s nadšením společně čteme.
Kam asi vyrazí příště? ... Možná vám o tom zase napíšeme :-)

Dopravní výchova trochu jinak :-)

Důležitá telefonní čísla, dopravní prostředky, dopravní značky, křižovatky... To vše je pro nás hračka :-)

Podzim

K podzimu patří krásné zbarvení a opadávání listů… I my jsme si jich spoustu nasbírali a tvořili s nimi a také se učili pomocí listů určit daný strom… Nebylo to vůbec lehké, ale myslím, že hravou formou se nám to výborně podařilo… Naučili jsme se poznávat listnaté i jehličnaté stromy.

Matematika v angličtině s Elí

Matematiku s Elí máme také moc rádi… I když je to tedy pěkná „fuška“… Naučit se hbitě používat čísla v angličtině? Nebo určovat, která čísla jsou sudá „even“ a lichá „odd“? Nebo anglicky sčítat a odčítat do 20? … Jsme ale šikulové a vše se nám daří.

Well-being week

Optimistický týden jsme si báječně užili… V pondělí jsme měli den dobrých skutků, v úterý den všímavosti, kdy jsme se soustředili na naše spolužáky, kamarádi, zda se mají fajn, cítí se dobře, nebo třeba nepotřebují naši pomoc, ve středu jsme měli velmi oblíbený den mazlení a snad jsme se pomazlili s našimi nejbližšími i doma.

Dopravní hřiště

Navštívili jsme společně dopravní hřiště, kde jsme si zopakovali pravidla silničního provozu. Tentokrát jsme však nebyli chodci, ale cyklisté. Některá pravidla jsme v praxi zvládli hravě, ale na některých křižovatkách jsme si stále nevěděli rady a mnohdy chtěli bezpečná pravidla porušit… Užili jsme si spoustu zábavy a mnohé jsme se naučili…

První školní den ve 2. třídě 2017-2018

Přivítání ve druhé třídě u skřítků a trpaslíků... Přeji všem krásný, pohodový, zábavný školní rok plný hezkých zážitků :-) Jitka

Náš první den

Tento den začala naše balónová výprava se zvířátky.

Učíme se s radostí :-)

Ve škole nás to baví...

Vítáme podzim!!!

Náš projektový "JABLÍČKOVÝ DEN" :-)

\Jablíčkový den\\Jablíčkový denPočítáme jablíčkaJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový den

Day of animals

Ve škole jsme slavili "Day of animals", kdy děti prezentovaly své domácí mazlíčky. Do projektového dne se zapojili i rodiče :-). Jedna maminka nám udělala přednášku o pejskovi i s ukázkou a pohlazením. Zvířátka nás provázela i v matematice, kdy jsme počítali slovní úlohy a porovnávali počty zvířátek. V českém jazyce jsme četli příběhy a v prvouce jsme poznávali zvířátka podle zvuků. Také jsme se naučili písničku Svátek zvířat a několik domácích mazlíčků nakreslili.
Byl to bezva den!!!

Den optimismu a radosti :-)

Užíváme si "Den optimismu a radosti" :-).
V tento den jsme se oblékli do veselých barev. My prvňáčci jsme si užili červenou. Ráno jsme zahájili vtipy a veselými historkami. Třídu zaplnil smích a veselá nálada. Krásně to u nás vonělo svíčkami a hrála příjemná relaxační hudbu. Naučili jsme se jogínský "Pozdrav slunci", vybarvili mandalya vyrobili jsme lucerničky, které nám budou dělat radost a svítit při podzimních večerech.
Připravili jsme na ochutnávkový healthy market ovocné špízy, které jsme měli možnost ochutnat s dalšími dobrotami. Náš projektový den jsme zakončili pochvalami, které jsme si vzájemně předávali a také příjmali. Z pochval nám vzniklo "Sluníčko milých slov :-)".
Tento den byl velmi prožitkový a příjemný!!!

Jak nám to jde ve škole... Učíme se hrou a tvoříme :-)

O přestávkách si hrajeme na zahradě...

Náš veselý Halloween

Prožili jsme další bezva projektový den plný zábavy Halloween!!! Tvořili jsme, tančili, vařili, ochutnávali a pomáhali si při zdolávání zajímavých úkolů v týmech...

Učíme se prezentovat

Podzimní hrátky aneb naši dráčci :-)

Tvoříme... Milukáš se blíží!!!

Kdopak nás asi navštíví na Milukáše? Vyrobili jsme si pro jistotu figurky všech tří - Milukáše, čerta i anděla :-)

Vánoce jsou tu... Vyrábíme dárečky pro potěšení :-)

Zima nás baví... Ve škole i na zahradě

Oslava Pisálka!

Začínáme psát perem... Hurááá!

Projektový den Evropy

V tento den jsme se seznámili se zeměmi v Evropě. Prezentovali jsme naše plakáty, vyráběli vlajky technikou "mozaiky", učili se o naší zemi, kdy jsme vyhledávali informace, hráli kvíz, naučili se zpívat českou hymnu. Bylo to bezva!!!
Takových nových informací... :-). Naše prezentace byly zajímavé a velmi poučné.

Valentine´s day

Oslavili jsme společně svátek zamilovaných :-). Dozvěděli jsme se, proč se tento svátek vlastně slaví...?! Zahráli jsme si několik her a věnovali na památku srdíčko.

Lyžařský výcvik

Učíme se lyžovat a užíváme si zábavu na horách!!!

Projektový týden knihy

Tento týden jsme se zabývali knihami... Každý den nám přišla některá maminka nebo tatínek přečíst ze své oblíbené knihy z dětství, prezentovali jsme svoji přečtenou knihu, poznávali naše české ilustrátory, prohlíželi jejich ilustrace, četli z nových knížek, vyráběli leporela, navštívili výstavu Zahrada 2 Jiřího Trnky, založili naše první čtenářské deníčky a na závěr jsme měli recitační soutěž básniček. To byl krásný a naučný týden s knihou v ruce :-) !!!

Učíme se o sluneční soustavě... Hurááá do planetária!

Navštívili jsme planetárium, kde jsme zhlédli zajímavý pořad a prozkoumali další vesmírné objevy :-).

Příprava na Velikonoce aneb velikonoční dílničky

Vyrábíme s maminkami i sami... Sejeme naše první osení!

Den Země

Jak šetřit naší planetu???Tuto otázku jsme si položili hned jako první...nápadů jsme měli opravdu hodně!!!!Naše typy jsme vepsali do našich ručiček a začali jsme modelovat naši zeměkouli.
Rozhodli jsme se začít u třídění odpadků...do třídy jsme nanosili hromadu obalů a vytvořili si skládku. Tu jsme poté roztřídili a zjistili jsme, že toho odpadu nebude tolik...Budeme se učit recyklovat!
Pustili jsme se do toho....namalovali kontejnery, nalepili obaly a zbytek odnesli do skutečných kontejnerů.Práce nám šla od ruky...
Závěr dne jsme si udělali "módní přehlídku" odpadkových kostýmu :-).

Cesta za dinosaury

Dinosaury miluje snad každý... Naši cestu za dinosaury jsme zahájili hrou na malé paleontology, kteří odkrývali dinosaura. To byl zážitek! Dále jsme si prohlédli trilobity, zub žraloka a další zajímavosti. Vylili jsme si dokonce i trilobita ze sádry domů na památku.
Už se těšíme na další cestu za poznáním :-).

AKTUALITY

Volná místa

Pro školní rok 2020-2021 máme volné místo v druhé, čtvrté a páté třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.

Národní testování SCIO

V národním testování SCIO se naši žáci umístili na nejvyšších příčkách a díky jejich výsledkům patří naše škola mezi 10 % nejúspěšnějších škol v testování. Detailní výsledky naleznete v sekci
"O škole - Národní testování SCIO".
Home ZŠ Compass, bilingvní škola
O škole        Výuka       Třídy       Družina       Stravování       Zápisy       Školné
       Uniformy       MŠ Zeměkoule       Kontakty       Galerie       Vstup pro rodiče 
 En ZS Compass
  • image 30
  • image 31
  • image 68
  • image 58
  • image 67
  • image 65
  • image 66
  • image 64

Created by © 2013 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy