logotyp
Login

2. třída

Compassácká restaurace

Druháci zakončili velikou kapitolu na téma: Jídlo! Jako překvapení si mohli zahrát na vlastní Compassáckou restauraci. Vytvořili si vlastní jídelní lístek, vyzkoušeli si práci kuchaře i číšníka a naučili se, jak si mají správně objednávat v restauraci v anglickém jazyce

Abeceda peněz

Vánoční pečení

Ani u nás v Compassu s přípravami na Vánoce nezahálíme

Návštěva prarodičů

Naši druháci ve své třídě přivítali své prarodiče, kteří si s dětmi povídali o svých zážitcích z doby, kdy sami chodili do školy. Děti povídání se zaujetím poslouchaly a zahrnuly prarodiče spoustou zvídavých otázek. Děkujeme za krásné setkání!

Výstava hub

Druháci společně se čtvrťáky navštívili výstavu hub na městském úřadě v Kunraticích. Výstava je velice zaujala a dozvěděli se mnoho zajímavých informací.

Exkurze do České televize

Společně s první třídou děti vyrazily na exkurzi do České televize. A dozvěděly se tam spoustu zajímavých informací, jako třeba, že chodby v budovách televize měří přes 40 km, nebo že televize je stará jako naše babičky. Podívaly se do ateliérů, vysílacích studií, a dokonce viděly na vlastní oči natáčení Kouzelné školky s Majdou a Františkem. Exkurzi si užily i paní učitelky Lenka, Linda a Tereza (zl.).

Projektový týden well-being

V rámci projektového týdne s názvem „well-being“ si děti zabubnovaly na školní zahradě, prošly se lesem a stezkou „naboso“ a prožily celou řadu jiných příjemných aktivit, jako je malování hudby či psaní děkovných lístečků. K tomu si každé ráno zacvičily jógu „pozdrav slunci“, na svačině si pochutnaly v duchu „mindful eating“ a celý týden jim tak ve škole bylo příjemně.

Týden Země

V posledním dubnovém týdnu jsme si užili projektový týden Země. V tomto týdnu jsme se snažili dopravovat do školy ekologickou cestou,tj. pěšky nebo na kole a polepili si lístečky se symbolickými ikonkami Strom života. Doma jsme si zkusili vypočítat svou ekologickou stopu a ve čtvrtek jsme společně s celou školou čistili Kunratický les v rámci akce 'Ukliďme Česko'. Závěrečný den projektu 'bez papíru' nám přispěl k originálnímu zábavnému učení bez učebnic, sešitů a kopií.

Velikonoce

Prvňáčci si na Šedivé pondělí prožili Velikonoce. Dozvěděli se proč Velikonoce slavíme, pověděli si o jednotlivých dnech velikonočního týdne, zjistili si, jak se jmenují a jak je lidé slavili. Také se seznámili s dalšími jarními symboly a jejich významy. Na závěr si všichni vybarvili velikonoční omalovánku a pochutnali si na velikonočním beránkovi, který nám upekla Renatka.
Krásné Velikonoce všem!

Týden kultury

Druhý březnový týden na nás dýchla kultura. V pondělí jsme se sešli, ve vyzdobené škole jako v galerii, na assambly, kde jsme se dozvěděli o programu týdne. V úterý jsme měli možnost nahlédnout do ateliéru slavného sochaře Olbrama Zoubka, ve středu jsme si zahráli na spisovatele a pokusili se napsat vlastní příběhy v rámci literární soutěže Bambini litera. Ve čtvrtek nám paní Spáčilová umožnila nahlédnout pod pokličku přípravy kulturní reportáže a v pátek celý týden zakončíme shlédnutím divadelního představení Demokracie v divadle Minor.

Masopust

V první třídě jsme si v pátek 1.3. užili projekt Masopust. Nejprve jsme si o něm něco zajímavého přečetli a vypracovali pracovní listy. Odpověděli na otázky k textu, pak si spočítali slovní úlohy inspirované masopustem. Nakonec jsme si vyrobili masopustní šašky a zazpívali si masopustní písně.

Zkoumáme vlastnosti látek

První vysvědčení

Bruslení - Vánoční dárek

Bruslení - Vánoční dárekPrvní středu po Vánocích jsme si moc užili na ledě!

Projekt - Tři králové

Projekt - Tři královéV pátek 4.1. jsme si prožili v duchu Tří králů. Přečetli jsme si o příběh o třech mudrcích, zazpívali si koledu a vyrobili si obrázek Tří králů i královské korunky. Nakonec jsme předvedli koledu Martině a Elen v jídelně a vykoledovali tak si výborný perník

Secret Santa

21.12. jsme společně strávili krásný den. Ráno jsme si pověděli o vánočních zvycích, pustili si svíčky a zazpívali si koledy. Na asssambly si rozbalili překvapení v podobě novoročního bruslení a nakonec přišlo toužebně očekávané rozbalování dárečků. Po to všem jsme se posilnili při svátečním obědě bramborovým salátem s řízečky.

Balíme dárky pro děti z DD z Jablonného v Podještědí

Přejeme krásné, šťastné a veselé Vánoce všem!

Ochutnávání ovoce a zeleniny

Během prvouky jsme poznávali jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, a to všemi smysly.

Putování do Betléma

Prvňáčci vyrazili na divadelní představení Putování do Betléma. Přestavení se nám líbilo, zazpívali jsme si koledy a příjemně se naladili na blížící se Vánoce.

Jablečný kompot

Prvňáčci o výtvarné výchově míchali podzimní barvy a tiskli jablíčky kompoty.

Neseme odpad na školní kompost

Prvňáčci si vyzkoušeli odnést zbytky ze školní kuchyně na kompost. Zjistili jsme, že odřezky zeleniny krásně voní.

Adaptační kurz Blaník

Naše pohádková třída odjela druhý školní týden na pohádkové místo pod horu Blaník. Tam jsme společně plnili úkoly, hledali rytířovo poztrácené brnění a po cestě na horu Blaník jsme získávali klíče od hledaného pokladu. Počasí nám přálo, dobrá nálada nás neopouštěla a kromě zlatých dukátů jsme si odvezli i dobrou náladu a nové kamarády.

Pasování na školáky

Každý prvňáček byl panem ředitelem pasován na školáka a obdržel od svého patrona druháka vlastoručně vyrobené přáníčko s přivítáním.

První školní den

AKTUALITY

Volná místa

Pro školní rok 2020-2021 máme volné místo v druhé, čtvrté a páté třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.

Národní testování SCIO

V národním testování SCIO se naši žáci umístili na nejvyšších příčkách a díky jejich výsledkům patří naše škola mezi 10 % nejúspěšnějších škol v testování. Detailní výsledky naleznete v sekci
"O škole - Národní testování SCIO".
Home ZŠ Compass, bilingvní škola
O škole        Výuka       Třídy       Družina       Stravování       Zápisy       Školné
       Uniformy       MŠ Zeměkoule       Kontakty       Galerie       Vstup pro rodiče 
 En ZS Compass
  • image 30
  • image 31
  • image 68
  • image 58
  • image 67
  • image 65
  • image 66
  • image 64

Created by © 2013 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy