logotyp
Login

1. třída

Společné čtení 1. a 5. třídy

Děti z 5. třídy se setkaly s prvňáčky, aby jim pomohly s prvním čtením slabik a slov. Žáci pátého ročníku byli mile překvapeni, jak to prvňáčkům po tak krátkém čase ve škole skvěle jde, a sami si zavzpomínali, jaké to bylo, když byli v první třídě oni.

Výstava hub

Na začátku září se prvňáci vydali na výstavu hub a jiřinek v Kunraticích, kterou navštívili společně s třetí třídou. Žáci měli možnost poznat houby jedlé, nejedlé a jedovaté. Zjistili, že holubinka zelená voní jako brambora a je smrtelně jedovatá.

Bubnování v kruhu

Na školním hřišti se v rámci projektového týdne Wellbeing week rozezněly hromady bubnů a jiných nástrojů. Děti si společně také zazpívaly a dozvěděly něco málo i o původu některých nástrojů.

Stezka ,,naboso"

Děti si za pomoci bosých chodidel vyzkoušely chůzi po různém lesním povrchu a poznaly, že procházet se po kaštanech nebo šiškách je docela příjemné.

Pololetní vysvědčení

Hra na obchodování

Žáci první třídy se minulý týden seznamovali s kovovými mincemi a vyzkoušeli si ve škole nakoupit v obchodě, sečíst si útratu a zjistit, kolik dostanou zpět. Během následujícího týdne si nákup drobností do 20 Kč mohou vyzkoušet za domácí úkol. Lenka a Hubo jsou zvědaví, co si nakoupíte.

AKTUALITY

Volná místa

Pro školní rok 2020-2021 máme volné místo v druhé, čtvrté a páté třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.

Národní testování SCIO

V národním testování SCIO se naši žáci umístili na nejvyšších příčkách a díky jejich výsledkům patří naše škola mezi 10 % nejúspěšnějších škol v testování. Detailní výsledky naleznete v sekci
"O škole - Národní testování SCIO".
Home ZŠ Compass, bilingvní škola
O škole        Výuka       Třídy       Družina       Stravování       Zápisy       Školné
       Uniformy       MŠ Zeměkoule       Kontakty       Galerie       Vstup pro rodiče 
 En ZS Compass
  • image 30
  • image 31
  • image 68
  • image 58
  • image 67
  • image 65
  • image 66
  • image 64

Created by © 2013 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy