logotyp
Login
2 - (15)

GALERIE

Spisovatelka Petra Braunová v Compassu

Navštívila nás spisovatelka - paní Petra Braunová. Pověděla nám, jak vznikají knížky, představila nám korekturu své budoucí knihy Johana s dlouhýma nohama, předčítala nám ze své knihy Tramvaj plná strašidel a vyprávěla nám své neuvěřitelné, a přeci pravdivé, příběhy. Byl to velký zážitek jak pro děti, tak pro nás! :)

Ceramics Club with Caoimhe

World Water Day - cleaning a local spring

V rámci Světového dne vody jsme čištili pramen přítoku Kunratického potoka. Záslužný čin! Měli jsme velkou radost z odvedené práce! :)

World Water Day - toilet queue

V rámci Světového dne vody jsme se zapojili do projektu FRONTA NA ZÁCHOD, který každoročně pořádá UNICEF na podporu těch, kteří nemají přístup k čisté vodě a možnost dodržovat zkladní hygienu. Vytvořili jsme symbolickou frontu na záchod, na jejímž konci jsme přispívali drobným finančním obnosem do naší “kadibudky“.
Sbírka vybraných peněz poputuje na účet UNICEFu a doplní tak celosvětově vybranou sbírku o krásných 2273 Kč. :) Děkujeme!

World Water Day - workshops and experiments

Dne 22.3. jsme společně oslavili Světový den vody. Děti se tento den učily formou čtyř miniprojektů. 1. Objevovaly koloběh vody a pozorovaly jeho fungování na minipařnících, které samy vytvořily. 2. Seznámily se s pojmem kyselé deště a jejich vlivem na životní prostředí, zkoumaly ph různých druhů vody a jiných tekutin. 3. V rámci uvědomování si nutnosti šetřit vodou zjišťovaly děti spotřebu vody při každodenní hygieně a při běžných domácích činnostech. 4. Poslední miniprojekt byl o přeměně mechanické práce a síly vodního živlu na elektrickou energii. :)

Easter workshops

Společenská událost, při které se pletly pomlázky, vyráběly velikonoční klobouky, zdobila vajíčka, vytvářely velikonoční věnce, zdobily perníčky a plstila velikonoční vajíčka. :)

Art Day věnovaný výtvarnému umění a pracovním činnostem

Každý se svou měrou podílel na všech výtvorech a výrobcích tohoto dne. Děti namalovaly dvě abstraktní plátna, vyrobily lapač snů, naučily se plést na prstech, stloukly budky a králíčky ze dřeva a výtvarně vyjádřily své touhy a přání. A to vše v jediný den!

Lyžařský výcvik 2016

Jak Adam k Evě přišel - vánoční příběh okem jedné ryby

Ryba rybě vyprávěla

Malé pásmo na motivy písně "Ryba rybě".

Ryba rybě vyprávěla,
jak by zase letos chtěla,
k lidem dobrým na svátky
a na Štěpána nazpátky......

Pečení vánočního cukroví

Mikulášský závod rodičů s dětmi

Dne 4.12. jsme pořádali 2. ročník Mikulášského orientačního závodu pro rodiče s dětmi - 9 kontrol na cca 2km úseku Kunratického lesa. Kontroly navíc skrývaly indicie, vedoucí ke společnému heslu: SCHODY - PRAHA - ZVON - PAŘÍŽ - ŠACHY - HRAD - HLÍDKA - KOSTEL - ŠIKMÁ = ???
Vítězem byl každý, kdo se s mapou a baterkou vydal do temna lesa, aby hledal kontroly. Gratulujeme!!!

Zážitkový kurz na Blaníku

Scout

Našli jsme v lese polorozpadlý přístřešek z větví a tak jsme se ho rozhodli opravit. Všichni přidali ruce k dílu a moc se nám to povedlo.

Smíšenka šije Valetýnské polštáře

Prvňáčkové vyrábí masopustní škrabošky

Třídíme materiály v 1. třídě

Ve skupinkách třídíme předměty podle toho, z jakého materiálu jsou vyrobeny - na plast, papír, kovy, sklo, dřevo a látky. Každý si vybere nějaký předmět, pojmenuje ho a určí, z čeho je vyroben. Pokud skupinka souhlasí, umístí předmět k odpovídající skupině.

Dále třídíme materiály na tabuli a povídáme si o vlastnostech některých materiálů a jejich vhodnosti k využití v každodenním životě. :)

Skvělá zábava!

Ve skupinkách třídíme předměty, podle toho z jakého materiálu jsou vyrobeny, na plast, papír, kovy, sklo, dřevo a látky. Každý si vybere nějaký předmět, pojmenuje ho a určím, z čeho je vyroben. Pokud skupinka souhlasí, umístí předmět k odpovídající sVe skupinkách třídíme předměty, podle toho z jakého materiálu jsou vyrobeny, na plast, papír, kovy, sklo, dřevo a látky. Každý si vybere nějaký předmět, pojmenuje ho a určím, z čeho je vyroben. Pokud skupinka souhlasí, umístí předmět k odpovídající sVe skupinkách třídíme předměty, podle toho z jakého materiálu jsou vyrobeny, na plast, papír, kovy, sklo, dřevo a látky. Každý si vybere nějaký předmět, pojmenuje ho a určím, z čeho je vyroben. Pokud skupinka souhlasí, umístí předmět k odpovídající s

Lyžák Pec pod Sněžkou

Mikulášský závod pro rodiče s dětmi

Dne 4.12. jsme pořádali Mikulášský orientační závod pro rodiče s dětmi, jehož jedna kontrola byla v "pekle". Zde rodinky musely získat poslední kontrolu od čertů a Mikuláše. Poté musely z nasbíraných kontrol sestavit následující text.

"Nezáleží na tom, kolik golů jsi dal, počet bodů, které sis připsal, rekordy, které jsi překonal, trofeje, které jsi získal nebo soupeřích, které jsi porazil. Jelikož velkésportovce dělá velké srdce. A jen ti s největším srdcem, zápalem, plným nasazením a především láskou ke sportu se stávájí legendami."

Martin Koukal v ZŠ Compass

ZŠ Compass přivítala bronzového medailistu z OH a světového šampióna v běhu na lyžích Martina Koukala. S Martinem jsme si protáhli těla, zasportovali si a prohlédli si jeho medaile. Děkujeme za návštěvu, bylo to inspirující setkání!

Velká kunratická 2014

Optimistický den v oranžové barvě :)

Odpolední kroužky

DEN ZVÍŘAT 3.10.

V pátek 3.10. jsme oslavili Mezinárodní den zvířat. Každý si připravil prezentaci na téma "Mé oblíbené zvíře". Jeden od druhého jsme se naučili spoustu nových faktů o zvířatech.

Zážitkový kurz na Blaníku 24. - 26.9.

Stateční panoši prvňáčků a smíšenky se ve dnech 24. - 26.9. vydali na horu Blaník. Cestou pomohli Rytíři Hynkovi z Michle najít kusy jeho poztráceného brnění a zachránit tak jeho rytířskou čest. Za odměnu dostali mapu k pokladu a první indicii, kterým směrem se k pokladu vydat. Každou další indicii už museli najít sami. Cesta byla nelehká a měla mnohá úskalí v podobě nejrůznějších úkolů. Za splněné úkoly získávali panoši klíče k pokladu. Když byl poklad nalezen a otevřen, čekala na každého odměna.

Slavnostní zahájení 1. září 2014

Slavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevřeníSlavnostní otevření

První třída

Druhá třída

Ostatní interiéry

AKTUALITY

Volná místa

Pro školní rok 2020-2021 máme volné místo v druhé, čtvrté a páté třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.

Národní testování SCIO

V národním testování SCIO se naši žáci umístili na nejvyšších příčkách a díky jejich výsledkům patří naše škola mezi 10 % nejúspěšnějších škol v testování. Detailní výsledky naleznete v sekci
"O škole - Národní testování SCIO".
Home ZŠ Compass, bilingvní škola
O škole        Výuka       Třídy       Družina       Stravování       Zápisy       Školné
       Uniformy       MŠ Zeměkoule       Kontakty       Galerie       Vstup pro rodiče 
 En ZS Compass
  • image 30
  • image 31
  • image 68
  • image 58
  • image 67
  • image 65
  • image 66
  • image 64

Created by © 2013 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy