Naše působiště

Základní škola Compass se nachází v klidném a harmonickém prostředí malebné vily z třicátých let minulého století, v ulici K Zeleným domkům 178 v Praze Kunraticích. Vila je obklopena rozlehlým pozemkem, na který volně navazuje Kunratický les. Zahrada a okolí školy nabízí velkorysé možnosti pro realizování přírodovědných aktivit, sportovně pohybové vyžití, odreagování dětí o přestávkách a volnočasové činnosti v rámci odpoledních klubů.

Interiér školy tvoří prostorné a světlé učebny, vybavené nábytkem pro daný věk žáků, didaktickými pomůckami a interaktivními tabulemi. V každé třídě mají děti prostor pro společná setkávání - ranní kruhy, hudebně pohybové chvilky, ale i tzv. reading corners pro odpočinek v klidu. V rámci těchto čtecích koutků si děti mohou potichu pročítat knihu dle vlastní volby a nebo zvolit poslech audio knihy za použití sluchátek, tak aby nerušily ostatní. Na stěnách nechybí tématické nástěnky, vystavené práce dětí a fotografie ze společných akcí. Žáci sami se aktivně podílejí na výzdobě svých tříd a celé školy.

Dále se v budově školy nachází kuchyň a školní jídelna, zázemí pro děti (šatny, sociální zařízení) a školní knihovna.

Pro školní rok 2020-2021 máme volné místo v druhé, čtvrté a páté třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.

En ZS Compass
  • image 30