Čarodějnice

Den "Velké Británie"

Další zastávka našeho ročního projektu - Velká Británie. Nesmí chybět správná snídaně, čaj o páté s mlékem a sendviče. A ještě jsme se něco naučili. Není to super:)?

Čtení ve školce

Četli jsme mladším kamarádům a sourozencům ze Zeměkoule. :)

Týden knihy

V rámci "Týdne knihy" jsme ve smíšence tvořili vlastní díla - naše knihy. Podařilo se nám vytvořit nejen "sešitové" knihy, ale i knihy v elektronické podobě. Zašli jsme do Domova seniorů, abychom potěšili svým čtením babičky a dědečky. Celý tento týden jsme také proložili přípravou na školní recitační soutěž. A číst svou oblíbenou knihu nám také přišly některé maminky. Byl to moc hezký týden.

Jarní tvoření

Jaro v naší smíšence.

Den Evropy

Řecko - další zastávku v našem projektu

Další zastávkou v našem ročním projektu bylo Řecko. Během projektu jsme se seznámili s Řeckem, jeho kulturou, jazykem (zkoušeli jsme mluvit řecky), přírodními podmínkami i historií. Četli jsme staré báje a pověsti. A hlavně jsme ochutnali některé řecké speciality - sýr feta, slané sušenky a tzatziki, které jsme si sami vyrobili.

Vánoční tvoření

Zimní tvoření

Optimistický den

V rámci našeho optimistického dne jsme přišli do školy ve veselých barvách, připravili si zdravou svačinku, relaxovali, vybarvovali mandalky štěstí a povídali si o prevenci podzimní únavy. Byl to moc příjemný den.

Francie - další zastávka našeho ročního projektu

V říjnu se smíšenka zastavila ve Francii. Zasoutěžili jsme si ve znalostním kvízu "seběhni Eifelovku" a zjistili o Francii spoustu zajímavých věcí. Stihli jsme si i přečíst kousek z Asterixe a Obelixe (kreslené postavy francouzské literatury) a prohlédnout si zajímavé knížky a průvodce. K Francii patří také některé typické dobroty, které jsme ochutnali a zpestřili si tak den.

Výroba podzimní dekorace

Den zvířat

Ve škole jsme slavili "Den zvířat". Vyprávěli jsme si o Františku z Assisi, pouštěli si krátké dokumenty z některých projektů, které pomáhájí ohroženým živočišným druhům. Povídali jsme si také o významu zoologických zahrad pro záchranu některých druhů zvířat. A všechno tohle jsme propojovali i s výukou. Počítali jsme si délku tras po zoologické zahradě, převáděli jednotky, učili se měřit. V českém jazyce jsme se učili pracovat s texty, psali jsme příběhy. A v angličtině jsme si zkoušeli navrhnout vlastní zoo. Na podlaze jsme udělali obrys tygra ve velikosti 1:1. Naši školu také navštívila některá zvířátka, která chováme doma – naši mazlíčci.

Podzim je tady

Podzimní tvoření ve smíšence.

Letem světem Evropou - Švýcarsko

Na našem letu Mixedclass 2016/2017 proběhlo první mezipřistání. Bylo to Švýcarsko, které si vylosoval Peter. V průběhu celého dne jsme se seznamovali s touto úžasnou zemí, poslechli si hymnu, vyhledali si a přiřazovali přírodní i kulturní zajímavosti, seznámili se s vodstvem a městy Švýcarska. A nebylo by to Švýcarsko bez čokolády, hodinek, fondue, bramborových placek a místních sýrů. Hurá do Švýcarska...

Bydlení budoucnosti a Hrad snů - výtvarka ve smíšence

Výtvarná výchova ve smíšence.

Vycházka - živá a neživá příroda

Na naší vycházce se učíme o živé a neživé přírodě.

Letem světem Evropou - první školní den 2016/2017

Naše smíšenka "odlétá" na celoroční projekt Letem světem Evropou.

Vánoční muffiny

Výroba vánočního věnce z perníků

Sněhuláci z ponožek

Vtipný způsob recyklace starých ponožek. :)

Halloween ve smíšence

Vyrábíme krmítko

Zátiší s obilím

Poznáváme se s novými spolužáky prostřednictvím her

Smíšenka - 1. září 2015 opět ve škole

Den vody

Dne 24.3. jsme oslavili Den vody. Děti ve smíšence zjisťovaly jakou průměrnou spotřebu vody má čtyřčlenná rodina za jeden den. Zkoušely kolik vody spotřebují na běžné denní činnosti jako: mytí rukou, číštění zubů, mytí nádobí, pití atd. Potom hledaly možnosti, jak vodou šetřit a jak ji udržet čistou. Dále přiřazovaly chemické čistice a jejich možnou přírodní náhradu. Byla to zábava, posuďte sami. :)

Velikonoční vajíčka z bílé keramické hmoty

Velikonoční slepičky

Pleteme pomlázku

Valentýnské polštářky

Šije celé smíšenka :)

Den stromů 20. října

Dne 20.10. jsme oslavili Den stromů. Dozvěděli jsme se, jak tento svátek vznikl, navzájem jsme si vyslechli naše prezentace na téma "Deštné pralesy", lámali jsme si hlavy nad hádankami, které si pro nás na téma "Stromy" připravili naši prvňáčci, soutěžili jsme v poznávání stromů a vlastními silami (za pomoci hrábí a košťat) jsme si zvelebili okolí naší školy. :)

Naše zvížátko - výtvarné vyjádření

DEN ZVÍŘAT - V pátek 3.10. jsme oslavili Den zvířat. Děti si připravily prezentace na téma "Mé oblíbené zvíře".

Naše škola naší rukou

Smíšenka - třetáci, čtvrťáci a páťáci

Interier třídy

Den otevřených dvěří

Zveme Vás na Den otevřených dveří, který proběhne dne 27.2.2018 od 8.45 do 18.00 hodin. Přijďte se podívat do naší výuky, popovídejte si s našimi učiteli a žáky. Představení filozofie naší školy a zodpovězení Vašich dotazů proběhne od 9:00 do 10:30 a od 15:30 do 17:00. Těšíme se na Vaši návštěvu!