Nošení školní uniformy je na Základní škole COMPASS povinné. Zastáváme názor, že uniformy učí děti určité kultuře oblékání, zvyšují u žáků pocit zodpovědnosti a příslušnosti ke své škole, což přispívá k budování celoškolní identity.

V uniformě se děti učí nezkresleně poznávat osobnosti spolužáků a hodnotit své vrstevníky na základě jejich skutků, nikoli zevnějšku.

Školní uniformy také zvyšují stupeň bezpečnosti na školních výletech a exkurzích. Při návštěvě divadel, muzeí a výstavních síní zajišťují uniformy učiteli lepší přehled o třídě a pohybu žáků. Navíc i žáci samotní rychle a snadno zjistí, jakým směrem se jejich skupina ubírá.

Jelikož si děti oblékají školní uniformy každý den, jsou naše uniformy vyrobené z příjemných materiálů a navržené tak, aby zajišťovaly pohodlí a dovolovaly volný pohyb.