ŠKOLNÍ UNIFORMY

Nošení školní uniformy je na Základní škole COMPASS povinné. Zastáváme názor, že školní uniformy zvyšují u žáků pocit zodpovědnosti a příslušnosti ke své škole, učí děti určité kultuře oblékání a pomáhají stírat sociální rozdíly. Samozřejmě, že děti se liší mobilními telefony, a vyprávěním o tom, jaké dárky dostaly k narozeninám či kde byly na dovolené, ale oblečení je to první, co upoutá jejich pozornost a nepřímo je nutí podléhat haló efektu. Ve školní uniformě se děti učí nezkresleně poznávat osobnosti spolužáků a hodnotit své vrstevníky na základě jejich skutků nikoli zevnějšku. Ve školní uniformě začíná každé dítě ve škole na stejné pozici a má tedy mnohem více šancí se prosadit a získat důležité sebevědomí.

Školní uniformy také napomáhají v boji proti záškoláctví a zvyšují stupeň bezpečnosti na školních výletech a exkurzích. Při návštěvě divadel, muzeí a výstavních síní, kde se školní děti mohou mísit s neškolními či žáky jiných škol, zajišťují uniformy učiteli lepší přehled o třídě a pohybu žáků. Navíc i žáci samotní  rychle a snadno zjistí, jakým směrem se jejich skupina ubírá.

Se školními uniformami odpadají také každodenní starosti nad tím, co si ráno obléknout.

Jelikož si děti oblékají školní uniformy každý den, jsou naše uniformy vyrobené z příjemných materiálů a navržené tak, aby zajišťovaly pohodlí a dovolovaly volný pohyb.

V současné chvíli máme jedno volné místo v první a ve čtvrté třídě. V případě zájmu nám pošlete vyplněnou přihlášku, kterou naleznete v sekci Zápisy.