Profil žáka na konci 5. ročníku

Základní škola Compass usiluje o to, aby na konci prvního stupně byli její žáci dobře vybaveni k tomu, aby mohli úspěšně pokračovat ve studiu na 2. stupni jakýchkoli základních škol či víceletých gymnázií s rozšířenou výukou angličtiny, popřípadě na bilingvních základních školách. Naše úsilí a pozornost jsou zaměřeny na vybavení žáků potřebnými kompetencemi k učení, k řešení problémů, kompetencemi komunikativními, pracovními a sociálními, přiměřeně jejich věkovým zvláštnostem.

Naši žáci jsou vedeni k uvědomování si potřeb druhých i sebe sama, ke schopnosti spolupracovat ve skupině, dodržovat domluvená pravidla spolupráce, přispívat k pozitivním výsledkům celého týmu a projevovat radost ze společně dosažených cílů.

Usilujeme o to vychovat zdravě sebevědomé jedince, kteří mají pozitivní vztah k učení, uplatňují samostatné myšlení, aktivně vstupují do výuky, umějí vést dialog, naslouchají a obhajují své názory argumentací. Jedince, kteří dokáží posoudit vlastní pokroky a z toho hlediska i hodnotit svou práci. Chceme vybavit žáky takovými dovednostmi a návyky, které budou podporovat jejich zvídavost a schopnost logického a kritického myšlení.

Naším cílem je, aby naši školu opouštěly osobnosti, které chápou multikulturní povahu společnosti a projevují úctu k lidem odlišných názorů, způsobů života, etnického původu či víry. Osobnosti, které se chovají ohleduplně ke svému okolí, dodržují zásady zdravého způsobu života, rozvíjí své zájmy a svůj čas co nejlépe využívají.

Učitelé, podobně jako střelka kompasu, ukazují dětem cestu k vědění a učí je poznávat svět. Sami si kladou za cíl naučit děti jazyku, jež jim umožní se světem komunikovat. Ačkoli ve výuce jazyků na prvním stupni jde především o vytváření pozitivního vztahu k cizímu jazyku, usilujeme také o to, aby na konci 5. ročníku měli naši žáci dostatečně osvojeny a zažity základy komunikace v anglickém jazyce a nebáli se jazyk používat.

Žáci 5. ročníků skládají cambridgskou zkoušku Young Learners Exam (YLE) úrovně Flyers (úroveň A2).

Zveme Vás na Den otevřených dveří, který proběhne dne 23.10.2018 od 8.45 do 18.00 hodin. Přijďte se podívat do naší výuky, popovídejte si s našimi učiteli a žáky. Představení filozofie naší školy a zodpovězení Vašich dotazů proběhne od 9:00 do 10:30 a od 15:30 do 17:00. Těšíme se na Vaši návštěvu!

V současné chvíli máme stále volné místo do první třídy. V případě zájmu nám pošlete vyplněnou přihlášku, kterou naleznete v sekci "Zápisy".