Naše působiště

Základní škola Compass se nachází v klidném a harmonickém prostředí malebné vily z třicátých let minulého století, v ulici K Zeleným domkům 178 v Praze Kunraticích. Vila je obklopena rozlehlým pozemkem, na který volně navazuje Kunratický les. Zahrada a okolí školy nabízí velkorysé možnosti pro realizování přírodovědných aktivit, sportovně pohybové vyžití, odreagování dětí o přestávkách a volnočasové činnosti v rámci odpoledních klubů.

Interiér školy tvoří prostorné a světlé učebny, vybavené nábytkem pro daný věk žáků, didaktickými pomůckami a interaktivními tabulemi. V každé třídě mají děti prostor pro společná setkávání - ranní kruhy, hudebně pohybové chvilky, ale i tzv. reading corners pro odpočinek v klidu. V rámci těchto čtecích koutků si děti mohou potichu pročítat knihu dle vlastní volby a nebo zvolit poslech audio knihy za použití sluchátek, tak aby nerušily ostatní. Na stěnách nechybí tématické nástěnky, vystavené práce dětí a fotografie ze společných akcí. Žáci sami se aktivně podílejí na výzdobě svých tříd a celé školy.

Dále se v budově školy nachází kuchyň a školní jídelna, zázemí pro děti (šatny, sociální zařízení) a školní knihovna.

Zveme Vás na Den otevřených dveří, který proběhne dne 23.10.2018 od 8.45 do 18.00 hodin. Přijďte se podívat do naší výuky, popovídejte si s našimi učiteli a žáky. Představení filozofie naší školy a zodpovězení Vašich dotazů proběhne od 9:00 do 10:30 a od 15:30 do 17:00. Těšíme se na Vaši návštěvu!

V současné chvíli máme stále volné místo do první třídy. V případě zájmu nám pošlete vyplněnou přihlášku, kterou naleznete v sekci "Zápisy".