Klima a atmosféra školy

Pedagogická a filozofická koncepce naší školy je neodmyslitelná bez vytváření kvalitního materiálního, ale i sociálního prostředí. Za takové prostředí považujeme vstřícné a podnětné prostředí, kde  panují partnerské vztahy mezi učiteli a žáky, prostředí, ve kterém se děti cítí bezpečně, vzájemně se respektují, vnímají sebe sama  jako nedílnou součást komunity třídy a pociťují svou důležitost v ní.

Kvalitní sociální prostředí se neobejde bez úzké spolupráce s rodiči. Ta je pro nás nezbytná především při volbě adekvátního individuálního přístupu k dítěti a pro ulehčení inkluze dětí se speciálními potřebami. V takových případech jak učitel, tak žák, tak i rodiče vzájemně spolupracují na vytváření individuálních výchovně-vzdělávacích plánů, a vymezují strategie a postupy, které žákovi umožní překonat obtíže, či naopak podpořit jeho talent, a dosáhnout tak jeho individuálního maxima.

Rozvíjením komunikace a spolupráce s rodiči dosahujeme také toho, že škola funguje jako komunita, jejímiž členy jsou žáci, zaměstnanci školy a rodiče. Tento rozměr podporujeme střetnutími celé školy, tzv. assemblies. Náplní těchto assemblies je vyhlašování vyjímečných úspěchů jak jednotlivců, tak tříd; prezentace některých studentských prací; žákovská vystoupení; připomínání si tradičních svátků, jubileí, historických událostí a narození významných osobností.

Základní škola Compass nezapomíná ani na své pedagogy. Z hlediska pedagogů chápeme pozitivní školní klima jako pracoviště, kde se učitelé rádi realizují, spolupracují se žáky, rodiči a kolegy. Pouze spokojení učitelé, kteří se ztotožňují s programem školy a stylem práce mohou uskutečňovat výchovně-vzdělávací proces na vysoce kvalitní úrovni. Jsme otevřeni iniciativám, nápadům a připomínkám našich učitelů a jejich práce si vážíme. Budujeme silný a stabilní pedagogický tým - základ zdravé školy, do které děti rády chodí a která je dobře připraví do života.

Zápis do 1. třídy

Zápisy do 1. třídy pro školní rok 2019 - 2020 se konají v březnu a jsou dvoukolové. První kolo zápisů se bude konat v pondělí 4. 3. 2019. Děti, které splní kritéria prvního kola zápisu postoupí do druhého kola, které se bude konat ve středu 6. 3. 2019. Termín podání přihlášky je do 31. 1. 2019.

V současné chvíli máme stále volné místo ve stávající první třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.