Charakteristika školy

ZŠ Compass je soukromá základní škola, která poskytuje vzdělávání žákům 1. stupně (1.-5. ročník). Jedná se o školu rodinného typu. Rodinného klima je docíleno malými počty žáků ve třídě, partnerskými vztahy a individuálním přístupem učitele k jednotlivým žákům. Maximální kapacita tříd je 16 dětí, celková kapacita školy je maximálně 80 žáků. Charakterizuje nás klidná, pozitivní atmosféra, vstřícnost, partnerské vztahy a individuální přístup učitele k jednotlivým žákům.

Základní škola Compass je česko-anglická škola, kde vedle jazyka českého je jako druhý vyučovací jazyk používán také jazyk anglický. Naše dvojjazyčná koncepce pramení z nepostradatelnosti znalosti cizího jazyka v dnešním moderním světě a z našich dlouholetých zkušeností s vyučováním na britských a mezinárodních školách. Právě ty nás přivedly na myšlenku propojení tradic českého školství s metodami a výukovými postupy školství mezinárodního. Naším cílem je, aby děti od mala přicházely do styku s anglickým jazykem, nepovažovaly cizí jazyk obecně za nic neobvyklého a nebály se ho používat. Našim dětem poskytujeme živý jazykový základ a vytváříme tak dobré předpoklady pro jejich další studium.

Zápis do 1. třídy

Zápisy do 1. třídy pro školní rok 2019 - 2020 se konají v březnu a jsou dvoukolové. První kolo zápisů se bude konat v pondělí 4. 3. 2019. Děti, které splní kritéria prvního kola zápisu postoupí do druhého kola, které se bude konat ve středu 6. 3. 2019. Termín podání přihlášky je do 31. 1. 2019.

V současné chvíli máme stále volné místo ve stávající první třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.