Týden Země

V posledním dubnovém týdnu jsme si užili projektový týden Země. V tomto týdnu jsme se snažili dopravovat do školy ekologickou cestou,tj. pěšky nebo na kole a polepili si lístečky se symbolickými ikonkami Strom života. Doma jsme si zkusili vypočítat svou ekologickou stopu a ve čtvrtek jsme společně s celou školou čistili Kunratický les v rámci akce 'Ukliďme Česko'. Závěrečný den projektu 'bez papíru' nám přispěl k originálnímu zábavnému učení bez učebnic, sešitů a kopií.

Velikonoce

Prvňáčci si na Šedivé pondělí prožili Velikonoce. Dozvěděli se proč Velikonoce slavíme, pověděli si o jednotlivých dnech velikonočního týdne, zjistili si, jak se jmenují a jak je lidé slavili. Také se seznámili s dalšími jarními symboly a jejich významy. Na závěr si všichni vybarvili velikonoční omalovánku a pochutnali si na velikonočním beránkovi, který nám upekla Renatka.
Krásné Velikonoce všem!

Týden kultury

Druhý březnový týden na nás dýchla kultura. V pondělí jsme se sešli, ve vyzdobené škole jako v galerii, na assambly, kde jsme se dozvěděli o programu týdne. V úterý jsme měli možnost nahlédnout do ateliéru slavného sochaře Olbrama Zoubka, ve středu jsme si zahráli na spisovatele a pokusili se napsat vlastní příběhy v rámci literární soutěže Bambini litera. Ve čtvrtek nám paní Spáčilová umožnila nahlédnout pod pokličku přípravy kulturní reportáže a v pátek celý týden zakončíme shlédnutím divadelního představení Demokracie v divadle Minor.

Masopust

V první třídě jsme si v pátek 1.3. užili projekt Masopust. Nejprve jsme si o něm něco zajímavého přečetli a vypracovali pracovní listy. Odpověděli na otázky k textu, pak si spočítali slovní úlohy inspirované masopustem. Nakonec jsme si vyrobili masopustní šašky a zazpívali si masopustní písně.

Zkoumáme vlastnosti látek

První vysvědčení

Bruslení - Vánoční dárek

Bruslení - Vánoční dárekPrvní středu po Vánocích jsme si moc užili na ledě!

Projekt - Tři králové

Projekt - Tři královéV pátek 4.1. jsme si prožili v duchu Tří králů. Přečetli jsme si o příběh o třech mudrcích, zazpívali si koledu a vyrobili si obrázek Tří králů i královské korunky. Nakonec jsme předvedli koledu Martině a Elen v jídelně a vykoledovali tak si výborný perník

Secret Santa

21.12. jsme společně strávili krásný den. Ráno jsme si pověděli o vánočních zvycích, pustili si svíčky a zazpívali si koledy. Na asssambly si rozbalili překvapení v podobě novoročního bruslení a nakonec přišlo toužebně očekávané rozbalování dárečků. Po to všem jsme se posilnili při svátečním obědě bramborovým salátem s řízečky.

Balíme dárky pro děti z DD z Jablonného v Podještědí

Přejeme krásné, šťastné a veselé Vánoce všem!

Ochutnávání ovoce a zeleniny

Během prvouky jsme poznávali jednotlivé druhy ovoce a zeleniny, a to všemi smysly.

Putování do Betléma

Prvňáčci vyrazili na divadelní představení Putování do Betléma. Přestavení se nám líbilo, zazpívali jsme si koledy a příjemně se naladili na blížící se Vánoce.

Jablečný kompot

Prvňáčci o výtvarné výchově míchali podzimní barvy a tiskli jablíčky kompoty.

Neseme odpad na školní kompost

Prvňáčci si vyzkoušeli odnést zbytky ze školní kuchyně na kompost. Zjistili jsme, že odřezky zeleniny krásně voní.

Adaptační kurz Blaník

Naše pohádková třída odjela druhý školní týden na pohádkové místo pod horu Blaník. Tam jsme společně plnili úkoly, hledali rytířovo poztrácené brnění a po cestě na horu Blaník jsme získávali klíče od hledaného pokladu. Počasí nám přálo, dobrá nálada nás neopouštěla a kromě zlatých dukátů jsme si odvezli i dobrou náladu a nové kamarády.

Pasování na školáky

Každý prvňáček byl panem ředitelem pasován na školáka a obdržel od svého patrona druháka vlastoručně vyrobené přáníčko s přivítáním.

První školní den

Pro školní rok 2019-2020 máme volné místo v první, druhé a třetí třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.