Projektový týden well-being

Tento týden jsme se snažili zpomalit a více vnímat svoje tělo i ducha. Cvičili jsme pozdrav slunci, zapojili jsme se do společného bubnování, vyzkoušeli jsme si projít lesní stezku bosou nohou. Malovali jsme své pocity, které v nás vyvolává symfonická báseň Vltava. Moc jsme si užili svačinové přestávky, které se nesly v duchu mindful eating.

Vyrábíme robotíky

Četba knihy Hloupežníci nás nadchla natolik, že jsme si chtěli vyrobit vlastní robotíky.
Každý z nich má jinou funkci. Např. kontrolovat, zda mají děti dobře vyčištěné zuby, hlídat, aby babičce nesnědli ptáci borůvky, dojídat za děti jídlo, psát za ně domácí úkoly nebo uklízet hračky.

Detektivové na dopravním hřišti - září 2019

Vydali jsme se na dopravní hřiště, kde jsme si prověřili své znalosti z dopravní výchovy. Stali jsme se účastníky silničního provozu na dětském dopravním hřišti. Vyzkoušeli jsme si projet křižovatkou, kterou řídí semafor, ale také křižovatkou, kterou řídí policejní příslušník. Nechyběly ani policejní kontroly. Na závěr jsme si mohli prohlédnout Muzeum policie ČR.

Vánoce ve škole a Secret Santa

Výročí 100 let od vzniku Československé republiky

Prohlédli jsme si spoustu zajímavých a starých předmětů. U některých nebylo vždy úplně jednoduché poznat k čemu sloužily. Některé nás překvapily tím, že po tolika letech stále ještě fungují.

Prezentace na téma "Léčivé kameny"

Sofinka si pro nás připravila prezentaci o kamenech. Velmi se nám líbila ukázka kamenů. Děkujeme!

Vyrábíme vlastní kompas

Pomocí pokusu se nám podařilo vytvořit jednoduchý kompas.

Mapujeme stromy, které rostou na školním pozemku

Do slepé mapy školního pozemku jsme zakreslili zástupce různých druhů stromů, které zde rostou. Dokážete podle mapy stromy najít?

Red Tide

Děkujeme Timíkovi za prezentaci o červeném přílivu.

PROJEKT KEŇA

Organizace ADRA pro nás připravila projekt, kde jsme se společně vydali do Keni. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací a také jsme se seznámili s holčičkou Latifou. Zkuste si tipnout, ve kterém domě bydlí.

UČÍME SE PRACOVAT S MAPOU

ABYSTE NÁS LÉPE VIDĚLI

HALLOWEEN

Do naší třídy vlétli netopýři a každý z nich měl pro nás připraven jeden úkol. Nám se ale podařilo splnit i náročné úkoly a získat tak všechny postavy do písničky.

VYRÁBÍME SKŘÍTKY PODZIMNÍČKY

Wellbeing week

ZAKLÁDÁME HERBÁŘ

ZÁŽITKOVÝ KURZ BLANÍK

Podařilo se nám pomoci rytíři, který se nemohl dostat do hory Blaník a jako odměnu jsme dostali mapu k truhle s pokladem. Za každý splněný úkol jsme dostali jeden klíč. Jak už to tak ale bývá, truhlu se nám podařilo otevřít až tím posledním klíčem.
Nejdůležitější však je, že jsme si užili spoustu legrace a stali se z nás prima kamarádi.

PRVNÍ ŠKOLNÍ DEN

Pro školní rok 2019-2020 máme volné místo v první, druhé, třetí a páté třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.