Login

3. třída

Red Tide

Red TideDěkujeme Timíkovi, že pro nás připravil prezentaci o červeném přílivu.

Cesta za dinosaury

Dinosaury miluje snad každý....Naší cestu za dinosaury jsme zahájili hrou na malé paleontology, kteří odkrývali dinosaura. To byl zážitek!!! Dále jsme si prohlédli trilobity, zub žraloka a další zajímavosti. Vylili jsme si dokonce i trilobita ze sádry domů na památku.
Už se těšíme na další cestu za poznáním :-).

Den Země

Jak šetřit naší planetu???Tuto otázku jsme si položili hned jako první...nápadů jsme měli opravdu hodně!!!!Naše typy jsme vepsali do našich ručiček a začali jsme modelovat naši zeměkouli.
Rozhodli jsme se začít u třídění odpadků...do třídy jsme nanosili hromadu obalů a vytvořili si skládku. Tu jsme poté roztřídili a zjistili jsme, že toho odpadu nebude tolik...Budeme se učit recyklovat!
Pustili jsme se do toho....namalovali kontejnery, nalepili obaly a zbytek odnesli do skutečných kontejnerů.Práce nám šla od ruky...
Závěr dne jsme si udělali "módní přehlídku" odpadkových kostýmu :-).

příprava na Velikonoce aneb velikonoční dílničky

Vyrábíme s maminkami i sami...sejeme naše první osení!!!

Učíme se o sluneční soustavě...huráááá do planetária!!!

Navštívili jsme planetárium, kde jsme zhlédli zajímavý pořad a prozkoumali další vesmírné objevy :-).

Projektový týden knihy

Tento týden jsme se zabývali knihami.....každý den nám přišla některá maminka nebo tatínek přečíst ze své oblíbené knihy z dětství, prezentovali jsme svoji přečtenou knihu, poznávali naše české ilustrátory, prohlíželi jejich ilustrace, četli z nových knížek, vyráběli leporela, navštívili výstavu Zahrada 2 Jiřího Trnky, založili naše první čtenářské deníčky a na závěr jsme měli recitační soutěž básniček. To byl krásný a naučný týden s knihou v ruce :-)!!!

Lyžařský výcvik

Učíme se lyžovat a užíváme si zábavu na horách!!!

Valentine ´s day

Oslavili jsme společně svátek zamilovaných :-). Dozvěděli jsme se, proč se tento svátek vlastně slaví...?! Zahráli jsme si několik her a věnovali na památku srdíčko.

Projektový den Evropy

V tento den jsme se seznámili se zeměmi v Evropě. Prezentovali jsme naše plakáty, vyráběli vlajky technikou "mozaiky", učili se o naší zemi, kdy jsme vyhledávali informace, hráli kvíz, naučili se zpívat českou hymnu. Bylo to bezva!!!
Takových nových informací... :-). Naše prezentace byly zajímavé a velmi poučné.

Oslava Pisálka!

Začínáme psát perem...huráááá!

Zima nás baví....ve škole i na zahradě

Vánoce jsou tu...vyrábíme dárečky pro potěšení :-).

Tvoříme...Milukáš se blíží!!!

Kdopak nás asi navštíví na Milukáše??? Vyrobili jsme si pro jistotu figurky všech tří...Milukáše, čerta i anděla :-)

Podzimní hrátky aneb naši drádči :-)

Učíme se prezentovat

Náš veselý Halloween

Prožili jsme další bezva projektový den plný zábavy Halloween!!! Tvořili jsme, tančili, vařili, ochutnávali a pomáhali si při zdolávání zajímavých úkolů v týmech...

O přestávkách si hrajeme na zahradě...

Jak nám to jde ve škole...učíme se hrou a tvoříme :-)

Den optimismu a radosti :-)

Užíváme si "Den optimismu a radosti" :-).
V tento den jsme se oblékli do veselých barev. My prvňáčci jsme si užili červenou. Ráno jsme zahájili vtipy a veselými historkami. Třídu zaplnil smích a veselá nálada. Krásně to u nás vonělo svíčkami a hrála příjemná relaxační hudbu. Naučili jsme se jogínský "Pozdrav slunci", vybarvili mandalya vyrobili jsme lucerničky, které nám budou dělat radost a svítit při podzimních večerech.
Připravili jsme na ochutnávkový healthy market ovocné špízy, které jsme měli možnost ochutnat s dalšími dobrotami. Náš projektový den jsme zakončili pochvalami, které jsme si vzájemně předávali a také příjmali. Z pochval nám vzniklo "Sluníčko milých slov :-)".
Tento den byl velmi prožitkový a příjemný!!!

Day of animals

Ve škole jsme slavili "Day of animals", kdy děti prezentovaly své domácí mazlíčky. Do projektového dne se zapojili i rodiče :-). Jedna maminka nám udělala přednášku o pejskovi i s ukázkou a pohlazením. Zvířátka nás provázela i v matematice, kdy jsme počítali slovní úlohy a porovnávali počty zvířátek. V českém jazyce jsme četli příběhy a v prvouce jsme poznávali zvířátka podle zvuků. Také jsme se naučili písničku Svátek zvířat a několik domácích mazlíčků nakreslili.
Byl to bezva den!!!

Vítáme podzim!!!

Náš projektový "JABLÍČKOVÝ DEN" :-)

\Jablíčkový den\\Jablíčkový denPočítáme jablíčkaJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový denJablíčkový den

Učíme se s radostí :-)

Ve škole nás to baví...

Náš první den

Tento den začala naše balónová výprava se zvířátky.

AKTUALITY

Volná místa

Pro školní rok 2019-2020 máme volné místo v první, druhé a třetí třídě. V případě zájmu nás kontaktujte.

Národní testování SCIO

V národním testování SCIO se naši žáci umístili na nejvyšších příčkách a díky jejich výsledkům patří naše škola mezi 10 % nejúspěšnějších škol v testování. Detailní výsledky naleznete v sekci
"O škole - Národní testování SCIO".
english
Home ZŠ Compass, bilingvní škola
O škole        Výuka       Třídy       Družina       Stravování       Zápisy       Školné
       Uniformy       MŠ Zeměkoule       Kontakty       Galerie       Vstup pro rodiče 

Created by © 2013/2017 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy